Iskriva karta: Anton Janša in Šolski čebelnjak na SESGŠ, ŠC KRANJ

Anton Janša, ki v iskrivih kartah predstavlja karovega kralja, je deloval tudi na avstrijskem dvoru kot učitelj čebelarstva v drugi polovici 18. stoletja. S to simboliko lahko povežemo Šolski čebelnjak na SESGŠ, ŠC Kranj (Cesta Staneta Žagarja 33, 4000 Kranj), ki je bil predan svoji funkciji 20. 5. 2019.

Iskriva karta: Anton Janša

Na šolskem vrtu stoji Šolski čebelnjak od leta 2019.

Županov čebelnjak na SESGŠ, ŠC Kranj
Šolski čebelnjak, ki je na SESGŠ,Kranj od leta 2019, z nekoliko spremenjeno podobo glede na izvorno podobo

Prva podoba Šolskega čebelnjaka iz leta 2019

Poleg njega pa še manjša 2 panja z vpadljivo sinjo modro barvo, v katerih je nameščena tudi čebelarska tehtnica.

2 panja s čebelarsko tehtnico

Za čebelnjak v času šolskega pouka skrbijo dijaki SESGŠ, ŠC Kranj. V času počitnic pa čebelar Mitja Smrdel, ki cvetlični in gozdni med prideluje in polni.

Cvetlični in gozdni med iz Šolskega čebelnjaka SESGŠS
Cvetlični in gozdni med kot darilni paket, ki ga podarja Srednja ekonomska, storitvena in gradbena šola, ŠC Kranj
Čebelarstvo Mitja Smrdel

Čebelarstvo Mitja Smrdel trži med iz Šolskega čebelnjaka pod imenoma: Cvetlični in Gozdni med iz Šolskega čebelnjaka.

V tajništvu šole pa je tudi velika slika iskrive karte: Antona Janše.

Mimo čebelnjaka pa poteka tudi Iskriva pešpot: Brnik-Mojstrana. Konkretno 1. etapa: Brnik-Kranj oziroma 1. etapa, 2. del: Preddvor-Kranj.

Obljavljeno v mesecu decembru 2022:
Tekaški forum
hribi.net